Rezultate concurs online CoderDojo Tech schools

Câștigătorii concursului

 CoderDojo Tech schools

La acest concurs s-au înscris 149 de echipe din școli și cluburi de programare din 25 de județe din țară.

Am primit proiecte extrem de interesante și de bine realizate motiv pentru care dorim să îi felicităm atât pe copiii participanți cât și pe coordonatorii care i-au sprijinit și îndrumat în realizarea proiectelor.

După doua etape de jurizare intense suntem bucuroși să anunțăm câștigătorii concursului CoderDojo Tech schools.  

 Categoria Visual programming
  •    Locul I: Echipa CodePower pentru proiectul Educație prin aplicații

Coordonator: Ciocănel Adriana
Copii: Drăgan Claudia Maria si Drăguțu Matei 

Localitate: TECUCI, Galati  – Colegiul Național Calistrat Hogaș

Detalii proiect

  •     Locul II: Echipa: The Motans  pentru proiectul Crăciunul pisicilor

Coordonator: Chițu Mirela
Copii: Voinea Ioan și Bertescu Roberto Andrei 

Localitate: Braila Liceul Pedagogic D. P. Perpessicius

Detalii proiect

   Categoria WEB
  •  Locul I: Echipa Earthy pentru proiectul  Earthy

Coordonator: Ripeanu Luminita
Copii: Dragan Andrei si  Iancu Andrei 

Localități: Prahova Ploiesti Colegiul National „Mihai Viteazul”

Detalii proiect

  •  Locul II: Echipa lsp pentru proiectul Let’s learn

Coordonatori: Gherguţ Eusebiu și Bărdiţă Carmen
Copii: Florea Eduard – Petru și Căpitanu Bogdan – Alexandru

Localitate: Vaslui, Liceul Ştefan Procopiu

Detalii proiect

 Games
  •  Locul I: Echipa Vaticlan pentru proiectul  Dodge The Edges

Coordonator: Ciltan Alina-Florentina
Copii: Casapu Denis Cristian, Dorobantu Rares Mihai,  Staicu Dan Dominic 

Localitatea  Craiova Colegiul National ,,Elena Cuza”, Colegiul National ,,Fratii Buzesti”

  •  Locul II: Echipa Dungeon Of Life pentru proiectul Dungeon Of Life

Coordonator: Ripeanu Luminita
Copii: Pana Adrian și Ezaru Radu 

Localitate Ploiesti, Prahova,  Colegiul National „Mihai Viteazul”

 Mobile
  •  Locul I: Echipa Code4Future pentru proiectul Underplanet-X

Coordonator: Razvan Vovcenco
Copii: Vovcenco Sasha Andrei si  Zaharia Timon

Localitate Bucuresti,  Olga Gudynn International School si IT Level Club

Detalii proiect

  •  Locul II: Echipa Strampeta Squad pentru proiectul Echipa Planetă

Coordonator: Venis Nelu
Copii: Veniș Florin și Bratu Rareș 

Localitate Constanta, Medgidia, Școala Gimnazială Constantin Brâncuși

Detalii proiect

  Hardware
  •  Locul I: Echipa Tech-X pentru proiectul Smart house

Coordonator: Cornelia Hotea 
Copii: Giurgi Darius-Mihai si Holociuc David Paul 

Localitate: Maramures Sighetu Marmatiei Colegiul National „Dragos Voda”

Detalii proiect

  •  Locul II: Echipa Double T pentru proiectul Automatizare jaluzele

Coordonator: Ana Spandonide
Copii: Tudor Cristian Lotrea și Theodor Radulescu 

Localitate: București Colegiul National „Elena Cuza”

Detalii proiect

Felicitări tuturor!

Vă așteptăm să participați la concursurile noastre viitoare și, de ce nu, sa vă alăturați comunității CoderDojo!

În perioada următoare vom contacta echipele câștigătoare în vederea transmiterii premiilor.

Mult succes în continuare!